Mass-Media – manipulacja w mediach

Wybiórcze prezentowanie informacji, strumień informacyjnej papki przeplatanej niskich lotów żartami, natrętnymi reklamami i show, w którym najlepiej sprzedaje się seks, agresja i patologia, ewentualnie skrajna bieda, choroba i łzy – oto telewizyjna i internetowa codzienność. Jeżeli odbiorcy znieczuleni codziennym bombardowaniem ich tego typu informacjami nie czują się nasyceni stopniem nieszczęścia, zaczynają z nudów poszukiwać plotek o celebrytach, by móc wylać porcję brudów w komentarzach.

W jaki sposób media wpływają na odbiorców? Jakie są sposoby prezentowania tych samych informacji w rozmaity sposób? Już wkrótce znajdziesz tu więcej informacji – tymczasowo podstrona jest w budowie.

PS. Posiadamy już „atest” onetu 😉 

onet cenzuruje posty na forum

Warto chyba dodać, że post został ocenzurowany (tj. złagodzony) i dodany ponownie – bez skutku. Po chwili został dodany bez adresu naszej strony – też już nie został opublikowany i żadna informacja na ten temat nie dotarła na maila. Być może powróci, gdy temat zejdzie ze strony głównej onetu. Oto jak działa cenzura na portalu Onet. Czekamy na Wasze „kwiatki” i niepoprawne, nieobyczajne i „niezgodne z prawem”, zaobserwowane – a najlepiej udokumentowane – zachowania w mainstreamowych mediach 🙂